Czy stać nas na tanie okna PCV ?

Tanie okna pcv

22 100 47 41


Czy stać nas na tanie okna PCV ?

 

Dlaczego "podobne" okna pcv tak różnią się cenowo? Często po kilku telefonach do różnych firm okiennych klient zamiast wiedzieć więcej jest tylko coraz bardziej zdezorientowany. Pojawiają się następne pytania:

1. Dlaczego jedna firma wyceniła mi okna na 5000 zł, a druga na 7000 zł? Pewnie chcą mnie oszukać !

2. Jaki profil wybrać ?

3. Jakie okucia wybrać ?

4. Wybrać małego lokalnego producenta, dealera czy dużego producenta znanego z reklam telewizyjnych ?

Dalsza droga takiego zdezorientowanego klienta jest najczęściej następująca:

1. Szukamy poprzez google opinii o oknach i producentach, firmach lokalnych, najczęściej na forach internetowych gazeta.pl itp.

2. Tutaj pojawia się nam jeszcze więcej pytań, na gazeta.pl wedle opinii firm zajmujących się kampaniami internetowymi około 85% wpisów jest wykonanaych przez osoby pracujące dla nich. Pani Ala ma profil od kilku lat szuka ubrań dla dziecka i mieszkania, a później nadchodzi czas na wymianę okien w mieszkaniu, Pani Ala pyta jaką firmę polecacie? Później pojawia się wpis że już wybrała jest bardzo zadowolona i podaje na forum wszystkie dane. Co sprytniejsze firmy z tzw. Marketingu szeptanego wpisują tylko nazwę firmy licząc, że klient odnajdzie ją sam w wyszukiwarce.

3. Pytamy znajomych i rodzinę czy mogą kogoś polecić (tą drogę polecamy wszystkim szukającym okna)

 

Odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania w pigułce

 

1. Dlaczego jedna firma wyceniła mi okna na 5000 zł, a druga na 7000 zł? Pewnie chcą mnie oszukać !

Dlaczego mercedes kosztuje od np. 100 tys. zł, a Fiata dostaniemy już od 30 tys. zł ? Przecież to samochód i to samochód, 4 koła kierownica itd. Niby wszyscy to wiemy, ale okno to okno wszystkie takie same?

Tak prosto nie jest istnieje duża firma austriacka której okna zaczynają się od ceny 1000 euro za m2. W przypadku naszych rodzimych producentów, ceny są dużo niższe, ale żaden z naszych nie może jak na razie porównać się z tamtą firmą pod względem jakości, budowy, wykonania okien, są to okna z najwyższej półki.

Nie ma okazji, myślę , że niejden z nas się już o tym przekonał, ale zawsze szukamy następnej. Cena zawsze wynika z czegoś, jeśli ktoś oferuje okna za 5000 zł to znaczy, że chce mniej o 2000 zł zarobić niż konkurencja? Czyli jest mniej pazerny?

Błędne założenie, koszty stałe wszyscy mają podobne, jeśli na czymś oszczędzają odbija się to na Kliencie, bo czeka na serwis w nieskończoność, odsyłają Klienta do producenta okien, lub winny jest klient, a nie wadliwy montaż.

SKĄD RÓŻNICA W TAKIM RAZIE?? AŻ 2000 ZŁ??

Odpowiedź jest prosta, cena zależy od ceny produktu jaki kupujemy. Więc jedna firma kupi okna za 4000 zł sprzeda za 5000 zł, druga firma kupi okna za 6000 zł, a sprzeda je za 7000 zł. Zarobili tyle samo??

TAK

Druga firma przepłaca?? 

NIE - gwarantuję, że nie byłoby ich już na rynku

RÓŻNICA WYNIKA Z POLITYKI WEWNĘTRZNEJ FIRMY

1 FIRMA: SPRZEDAJE TANIO SŁABY PRODUKT, z nastawieniem dziś handluję oknami jutro pietruszką i jakoś to będzie. Zmieni się najwyżej nazwę firmy, albo założy na kogoś innego.

2 FIRMA: SPRZEDAJE DROŻEJ ALE BARDZO DOBRY PRODUKT, z nastawieniem na budowanie długofalowych relacji z klientem, zadowolenie jego i polecenie jej następnym.

 

2. Jaki profil wybrać ?

Aluplast, Veka, Salamander, Schucco, Gealan ? Każdy z tych producentów ma w swojej ofercie słabsze i lepsze produkty, które wybrać? Tu mogą Państwo tylko zdać się na doświadczenie sprzedawcy, bo tylko osoby "wewnątrz" mają dostęp do katalogów z wytycznymi produkcyjnymi i całą gamą informacji na temat każdego profilu. Mnóstwo profili wyszło i zostało wycofanych z produkcji ze względu na podatność na odkształcenia, zmieniona została ilość komór itd. Nie sposób o tym wiedzieć nie siedziąc w temacie od lat...

 

3. Jakie okucia wybrać ?


Roto, Winkhaus, Siegenia, Maco - tutaj też każde z okuć ma swoje lepsze i gorsze produkty np. Winkhaus ma Propilota wersja ekonomiczna i Activpilota wersja droższa. Co dalej? Ktoś powie zamów Siegenia bo tylko to się nadaje, ok, a od którego producenta bo wiem, że niektórzy producenci zamawiają tylko zasuwnice z tej firmy, a reszta to komponenty polskich producentów, którzy robią zamienniki, jak będą się zachowywać po latach?

4. Wybrać małego lokalnego producenta, dealera czy dużego producenta znanego z reklam telewizyjnych ?

 

Tutaj też stoi przed Państwem nie lada wyzwanie, bo to że kogoś stać na reklamę telewizyjną nie znaczy, że posiada bardzo dobry produkt, a jedynie przeciętny. Wszyscy wiemy jak smakuje jedzenie w sieci na M, większość z nas próbowała, ale czy poleciłaby znajomym jako dobrą restaurację?

 

Ceny okien pcv skąd się biorą te najtańsze?

1. Profil

Mamy na rynku polskim chiński profil, kóry jest bardzo tani, ale też jego trwałośc budzi wątpliwości.

2. Okucie

Winkhaus Panie bierz Pan to! Najlepsze! 

Tu klient wpadł w pułapkę, owszem Winkhaus, ale jaki? Jest Propilot wersja bardzo tania (eko), oraz Activpilot.

3. Wzmocnienia

Tutaj producenci okien mają duże pole do popisu, można zastosować wiele rodzajów wzmocnień do tych samych profili, ale trwałość tak wykonanych okien pozostawia wiele do życzenia.

Poniżej tylko przykład jakie wzmocnienia można zastosować, zdjęcie z "1" prezentuje otwarte wzmocnienie, zdjęcie nr "2" widzimy zamknięte wzmocnienie. Nie tylko na kształcie możemy zaoszczędzić, ale również na grubości stosując wzmocnienie np. 1 mm zamiast 2 mm. 

wzmocnienie otwartewzmocnienie zamknięte

4. Wyposażenie

Co okno posiada w standardzie?

- rodzaj klamek, są klamki za 1 zł są też za 10 zł wyglądają bardzo podobnie

- ilość i rodzaj zaczepów na ramie (ościeżnicy)

- czy okno posiada blokadę zapobiegającą wypadaniu skrzydła po jego otwarciu ( blokada możliwości uchyłu)

- rodzaj zawiasów, jaką wagę skrzydła mogą przenosić

- stopniowany uchył czy tylko sam uchył

- nakładka aluminiowa w balkonach zapobiegająca zniszczeniu progu podczas przechodzenia

- dodatkowa uszczelka w ościeżnicy która pozowli nam łatwo utrzymać okna w czystości

5. Serwis

Czy firma posiada własny serwis czy będzie odsyłać do producenta? Co zrobimy jak nam się balkon zatnie w wekeend, a my chcemy wyjechać ?

6. Gwarancja

Co obejmuje? Czy jest do wyegzekwowania ? Co nam po 10 letniej gwarancji, jeśli zapisy w karcie nam uniemożliwią skorzystania z niej, bo firma powie, że "Pan / Pani okuć nie smarował"

 

Korzystając z zasobów portalu, zgadzasz się na przechowywanie plików cookies przez Twoją przeglądarkę